O NAS

Dodano: 23 kwietnia 2013

Michał Chudoliński – Autor i pomysłodawca „Gotham w deszczu”. Absolwent socjologii Collegium Civitas, który oprócz pisania publicystyki ma również doświadczenia badawcze. Swoją pracę magisterską poświęcił dewiacjom zawartym w filmach o Batmanie, czerpiąc zarówno z socjologii kultury, jak i socjologii dewiacji. Od 2003 do 2006 roku prowadził dział komiksowy w serwisie BatCave. Od tamtej pory pracuje przy numerach „Magazynu Miłośników Komiksu KZ”. Publikuje także na łamach „Nowej Fantastyki”, „Czasu Fantastyki”, „2+3D” oraz na stronie Polityka.pl. Opublikowano współredagowane przez niego 15 wydanie „Zeszytów Komiksowych”, poświęcone postaci Mrocznego Rycerza z Gotham. Wywiady: Popblog 1, Popblog 2, TOK fm (Link awaryjny), Weare.pl, Prosto z kadru

Michał Siromski – Na co dzień psycholog i koordynator projektów w CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne w Toruniu, w czasie wolnym badacz komiksu. Ma na swoim koncie publikacje w „AQQ”, „Zeszytach Komiksowych”, „Ziniolu” i „Antologiach referatów Sympozjów Komiksologiczych”. Od 2004 roku członek redakcji „Magazynu Miłośników Komiksu KZ”.

Lukasz Chmielewski znany jako Chmielu – Pisuje scenariusze komiksów (seria „Dogmat” oraz shorty publikowane tu i ówdzie), pisuje też o nich (kiedyś „Produkt” i „SFera”, teraz „KZ”) oraz o filmach. Członek – jakkolwiek to brzmi – rozbitej przez polskie realia Produkt Crew. Ukończył historię. Fan twórczości Gartha Ennisa, Warrena Ellisa, Marka Millara, Briana Bendisa, Joego Hilla, Stephena Kinga, Andrzeja Sapkowskiego, Thomasa Harrisa, Jamesa Ellroya, Johna Katzenbacha, Michaela Manna, Trenta Reznora, „wczesnego” Kazika i kilku innych kolesi. Wielbiciel Batmana i Punishera. Nałogowy komiksiarz i rowerzysta. Mieszka w Bydgoszczy z żoną Luizą oraz kotkami Zmiotką i Plamką.

Michał Jadczak – Urodzony w 1987 roku w Warszawie. Od dzieciństwa pasjonowało go wszystko, co rozwijało wyobraźnię – od klocków Lego po komiksy. Ze światem amerykańskich herosów pierwszy raz zetknął się w szkole podstawowej, gdy namiętnie chłonął przygody Człowieka-Pająka. Chociaż nie przepada za bohaterami zakładającymi bieliznę na spodnie, Batmana ceni i szanuje. Miłośnik literatury, muzyki i kawy spowitej papierosowym dymem.

Monika Banik – Nałogowa czytelniczka, miłośniczka Sherlocka Holmesa, była współprowadząca podcastu „Gorzej nie będzie„. Wolny czas dzieli pomiędzy ratowanie zwierząt i polowanie na zaginione przecinki i zdublowane spacje.

Klementyna Dec – Tłumaczy zawodowo i z zamiłowania. W pozostałych wolnych chwilach propaguje twórczość Neila Gaimana, współprowadząc polską wersję jego internetowego dziennika.

Marek Kamiński – Absolwent matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, miłośnik Batmana, matematyki (szczególnie rekreacyjnej), salsy kubańskiej z Ruedą de Casino, filmów (jego domowa kolekcja liczy już ponad 300 tytułów na DVD, może i ponad 400…) i muzyki filmowej. Swoją pracę magisterską napisał o matematyce ukrytej w twórczości Lewisa Carrolla, twórcy „Przygód Alicji w Krainie Czarów” i matematyka. Wywiady: Popblog 1, Popblog 2

Adam Ladziński – Dziecię lat osiemdziesiątych, miłośnik angielskiego, blogów i sitcomów. Za Krakowem, w którym mieszka na jednym z wielkich osiedli, nie przepada.

Wojciech Pawliński – Student Grafiki warszawskiej ASP. Twórca plakatów, komiksów i ilustracji. Jego stronę internetową znajdziecie tutaj.

Współpracują: Rafał Kołsut, Marcin Andrys

Logo: Tomasz Grobelny, Wojciech Pawliński

Layout: Wojciech Pawliński

Projekt strony: Jakub Stępniak

Mechanika strony: Kamil Machałowski

Na „Gotham w deszczu”swoje teksty publikowali m.in.:

Michał Wolski, Rafał Kołsut, Konrad Dębowski, Jakub Baran