Światowy Dzień Batmana w Łodzi

Dodano: 17 lipca 2014

[Głosów: 0]

ŚWIATOWY DZIEŃ BATMANA W ŁODZI

65948_481429508667550_93721020808551341_n

Wydawnictwo DC Comics ogłosiło środę 23 lipca „Dniem Batmana”. W tym roku przypada 75. rocznica „urodzin” prawdopodobnie najbardziej popularnej postaci z komiksów i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury wszechczasów. Postać Batmana została stworzona przez Boba Kane’a i Billa Fingera.

Łódzkie Centrum Komiksu z okazji Światowego Dnia Batmana przygotowało atrakcje zarówno w samym centrum (Piotrkowska 28) jak i na placu przed „Magdą”: od 13:00 działać będzie Batmanowa czytelnia komiksowa, miejsce do rysowania dla dzieci i nie tylko, a o godzinie 15:00 zapraszamy do ŁCKu na spotkanie z Michałem Chudolińskim i Michałem Siromskim pt. „75 lat Batmana – Mroczny Rycerz Moralnego Niepokoju”. Prowadzący są badaczami fenomenu Batmana. W trakcie wykładu zostanie przedstawiona postać Mrocznego Rycerza, jego znaczenie dla popkultury oraz to, jak zmienia nasze myślenie o micie.

Przez cały dzień w Łódzkim Centrum Komiksu będzie można obejrzeć wystawę poświęconą tytułowemu bohaterowi dnia, na której znajdą się prawdziwe rarytasy np. oryginalny rysunek Batmana autorstwa Norma Breyfogle’a.

Organizatorzy: Łódzkie Centrum Komiksu, Dom Literatury w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi i Stowarzyszenie Twórców „Contur” i „Gotham w deszczu”.

Dziękujemy bardzo Centrali oraz Zeszytom Komiksowym za pomoc w przygotowaniu wystawy.

Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie:
Norm Breyfogle
Eduardo Risso
Brian Bolland
Adam Święcki
Anna Jarmołowoska
Grzegorz Pawlak
Tomasz Tomaszewski
Kajetan Wykurz
Marcin Pietraszewski
Marek Skotarski
Mateusz Skutnik
Olgierd Filipowicz
Piotr Bednarczyk
Tomasz Niewiadomski
Przemysław Truściński

Oceń wpis:
[Głosów: 0]