LEGO Batman the Movie, Bane – Atak toksyczną ciężarówką

Dodano: 5 lipca 2017

[Głosów: 3]

Dziesięcioletni Jerzy postanowił zmierzyć się z najnowszym zestawem z serii Lego Batman – Bane Toxic Truck Attack. Klocki przeznaczone są dzieci w wieku 8-14 lat, Jerzy zaprosił zatem ośmioletniego Miszę, żeby sprawdzić jak młodsze dzieci poradzą sobie z budową skomplikowanego zestawu. Obydwaj od pewnego czasu uważają, że to w zasadzie ostatni moment na rozpoczęcie kariery vlogera, cieszą się zatem jak dzieci, że ta kariera rozpocznie się już za parę chwil.

Po znalezieniu najbrzydszego kadru w historii wideoblogów, chłopcy zajmują swoje stanowiska i włączamy kamerę. Przedstawiają się, rozrywają niecierpliwie pudełko i przystępują do działań.

Pudełko zawiera trzy spore torebki oraz dwie książeczki z instrukcją, Chłopcy postanawiają podzielić się pracą – każdy bierze po jednej książeczce i jednej torebce, trzecią odkładają na razie na bok, żeby mieć więcej miejsca do pracy. Celowo używam słowa „praca”, bo elementów jest naprawdę dużo, a czasu mało – trzeba nakręcić film, a dzień się kończy. Obaj rzucają się do budowy. Na pierwszy ogień idą – rzecz jasna – figurki, czyli to, co wszyscy lubią najbardziej, bo jest najłatwiejsze. Przede wszystkim Batman, który ma najprawdziwszą powiewającą na wietrze (przyjmijcie to na wiarę) pelerynę, potem wspaniale umięśniony Bane – na razie obaj bez swoich latających utensyliów. Mutant Leader musi zaczekać na swoją kolej, bo jest w trzeciej torebce, a chłopcy – bardzo roztropnie – nadal powstrzymali chęć otworzenia jej i wysypania kolejnych drobnych elementów. Tu mała wskazówka: na samym początku warto dać dzieciom miseczkę na całą tę drobnicę, bo lubi spadać, toczyć się i gubić!

Misza zabiera się za odrzutowy plecak, a Jerzy za helikopter Batmana. Po chwili stawiają je obok figurek. Od rozpoczęcia budowy minęło już około 20 minut i entuzjazm zaczyna powoli opadać. Właściwie trzyma ich przy pracy tylko oko kamery, w które co i raz spoglądają – trzeba przyznać, że z dużym zadowoleniem! Tu mała dygresja na temat stołu. Z całą pewnością lepiej składać klocki na dużym stabilnym stole, najlepiej przykrytym jasnym obrusem, żeby elementy były dobrze widoczne i nie przemieszczały się na śliskiej powierzchni. My, nie wiedzieć czemu – chyba dla niezwykłych efektów audiowizualnych – zdecydowaliśmy się na stół będący zaprzeczeniem wyżej wymienionych cech. Jest niewielki, trzeszczący i chybotliwy, w dodatku ze szklanym blatem. To nie pomaga!

W trakcie składania pozostałych elementów chłopcy są coraz bardziej zdekoncentrowani. Misza słabiej radzi sobie z precyzyjnym mocowaniem drobnych elementów, Jurek pomaga mu, ale sam też zaczyna się już wiercić. Ostatecznie, po dwóch godzinach nieustannego składania, zestaw jest gotowy. Chłopcy są naprawdę zmęczeni, ale kiedy oglądają materiał, który właśnie nagrali, uśmiechają się z zadowoleniem.

Największym wyzwaniem dla obu chłopców było złożenie ciężarówki, jednak – jak mówią zgodnie – konstrukcja sześciokołowego wozu i niecodzienne zawieszenie rekompensują trud składania. Jednak to, co najbardziej podoba się Miszy i Jerzemu, to fakt, że zestaw zawiera nie tylko Batmana, ale i bohaterów negatywnych – po złożeniu można zatem od razu przystąpić do walki dobra ze złem.

Dla dziecka będącego przeciętnym układaczem Lego zestaw może być momentami trudny. Chyba że jest to dziecko wyjątkowo cierpliwe – tylko skąd takie dziecko wziąć? Misza i Jerzy nie są mistrzami cierpliwości, zatem dobrze że składali klocki razem. Kilkunastoletni chłopcy bez wątpienia machną taki zestaw samodzielnie w kilkadziesiąt minut, dziesięcioletni Jerzy – gdyby nie fakt, że kręcimy film – rozłożyłby sobie pracę na kilka dni, podobnie Misza, który potrzebowałby też niewielkiej pomocy dorosłych.

Zestaw Bane Toxic Truck Attack jest absolutnie godny polecenia, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy składaniu będzie wymagał naszego, rodziców, udziału. Jeśli zatem mielibyśmy polecić go tym rodzicom, którzy myślą ze dwie stówki zyskają ciszę, spokój i trochę czasu dla siebie, musimy ich rozczarować. Porzućcie wszelką nadzieję! Jeżeli jesteście wielbicielami klocków Lego, a czas spędzony wspólnie z dziećmi to dla was przyjemność – zestaw Bane Toxic Truck Attack wam taką przyjemność zapewni.

Warto zaznaczyć, że zabawka może być bardzo interesująca nawet dla umiarkowanych fanów Batmana, którzy filmu Lego Batman nie widzieli; ci zaś, którzy go obejrzeli, z pewnością czekają na każdy nowy zestaw z tej serii. Po co więc przekonywać przekonanych?

Autorem powyższej recenzji jest Magdalena Łobodzińska, we współpracy z Jerzym i Miszą.

Korekta: Monika Banik.

Serdeczne podziękowania dla Lego Polska oraz Carat Polska za udostępnienie zestawu klocków do recenzji.

LEGO Batman the Movie, Bane – atak toksyczną ciężarówką (70914)

Przedział wiekowy: 8 – 14 lat

Ilość klocków: 366

Licencja: LEGO Batman

Seria: Batman the Movie

Producent i marka: LEGO

Płeć: Chłopiec

Cechy zestawu:

 • W zestawie dwie minifigurki: Batman i Przywódca mutantów, a do tego duża figurka Bane’a.
 • Ciężarówka 6×6 z trucizną Bane’a ma kabinę z miejscem dla minifigurki, miejsce dla Bane’a, sześć dużych kół, z czego cztery na własnym zawieszeniu, ruchome szybkostrzelne działko sześciostrzałowe na klocki z elementem celownika, a do tego odłączany, przezroczysto-zielony zbiornik na truciznę.
 • Minihelikopter Batmana ma miejsce dla minifigurki, kręcący się wirnik, dwa ruchome skrzydła nietoperza i dwa koła.
 • W zestawie także miniaturowy model magazynu toksycznych odpadów z silosem i funkcją eksplozji oraz trzy bomby z trucizną.
 • Duża figurka Bane’a ma ruchome ręce oraz nogi i niesie Plecak Jadu.
 • W zestawie broń: Batarang Batmana oraz pochodnia Przywódcy mutantów.
 • Znajdziesz tu także akcesoria: peleryna Batmana i pas na broń.
 • Bane ma ok. 7 cm wysokości.
 • Wymiary ciężarówki z trucizną: ok. 11 cm wysokości, 17 cm długości i 9 cm szerokości.
 • Wymiary minihelikoptera Batmana:ok. 9 cm wysokości, 6 cm długości i 4 cm szerokości.
 • Wymiary modelu magazynu odpadów: ok. 6 cm wysokości, 4 cm szerokości i 4 cm głębokości.

Oceń wpis:
[Głosów: 3]
LEGO Batman the Movie, Bane – Atak toksyczną ciężarówką written by Chudyśrednia ocen4.3/5 - 3oceny użytkowników